Chcete si roztáhnout dírku v uchu nebo kdekoliv jinde na těle? Pročtěte si nejprve náš článek, ve kterém najdete podrobně popsaný postup roztahování i informace o tom, z jakého materiálu by měl roztahovák být.

Jaký materiál má mít roztahovák?

Pokud hledáte nějaký zajímavý roztahovák, určitě jste si už dávno všimli, že existuje nespočet různých materiálů, ze kterých se vyrábějí. Ne všechny ale jsou tou správnou volbou.

Určitě byste si měli vybrat takový materiál, který není savý nebo pórovitý. Během roztahování ucha je totiž kůže citlivější a někdy se na ní mohou objevit drobné ranky. Pokud zvolíte roztahovák, který není možné dočista umýt či dezinfikovat, mohli byste si také záhy přivodit nepříjemnou infekci.

Proto vám doporučujeme sáhnout po roztahováku z kvalitní chirurgické oceli 316L .

Duhový ocelový roztahovák
Duhový ocelový roztahovák
Ocelový roztahovák s gumičkami
Ocelový roztahovák s gumičkami
Rovný černý ocelový roztahovák s gumičkami

Rovný černý ocelový roztahovák s gumičkami

Roztahovák z FIMA? Ne, raději knihu!

Určitě jste už někdy slyšeli o tom, jak jsou roztahováky z FIMO hmoty super a levné, také možná znáte někoho, kdo je nosí nebo vyrábí.

Víte ale o tom, že FIMO hmota není vůbec vhodná k nošení v piercingových dírkách? Sepsali jsme o tom celý článek, který si můžete přečíst zde .

Jak rychle roztahovat ucho (nebo jinou část těla)

Ucho nebo jinou část těla byste měli začít roztahovat ve chvíli, kdy máte dokonale zahojenou původní dírku. Ideální čas je tedy nejdříve 2 měsíce po vpichu.

Pokud roztahujete klasickou náušnicovou dírku, její velikost je obvykle 1,2 nebo 1,6mm.

Jakoukoliv tkáň na těle byste měli roztahovat maximálně o 1 mm za měsíc. Čím pomaleji k roztahování přistoupíte, tím pevnější kůži si zachováte a nebude vám hrozit protržení.

Pro začátek tedy zvolte roztahovák o 1 mm větší, než je vaše současná dírka.

Jak postupovat při roztahování ucha

Ideální chvíle na roztahování dírky je po sprše. Tkáň je v tu chvíli měkká a prohřátá. Nejprve dírku omyjte antibakteriálním mýdlem a poté ještě promažte přírodním olejem – například jojobovým.

Dírka by měla být nejen díky oleji flexibilní, takže do ní pomalu a šetrně vsuňte roztahovák. V nejbližších dnech si potom s roztahovákem zkuste co nejméně hrát a určitě na něj nesahejte neumytýma rukama.

Jakmile se dostanete už na velikost nad 14 mm, doporučujeme vám zakoupit si bondage pásku. jednoduše ji potom postupně omotávejte kolem vašeho roztahováku nebo tunelu a vždy vložte zpět do ucha a nechte opět roztáhnout.

Růžová bondage páska
Růžová bondage páska
Černá bondage páska
Černá bondage páska
Červená bondage páska
Červená bondage páska

Když už máte roztaženo…

Pokud už jste s roztahovákem dosáhli vysněné velikosti dírky, je už jen na vás, jaký šperk zvolíte.

Můžete si koupit například ozdobný roztahovák, kterým už nebudete dírku roztahovat, ale budete jej nosit pouze jako šperk, plug nebo třeba tunel.

Akrylátový roztahovák růžový maskáč
Akrylátový roztahovák růžový maskáč
Dřevěný plug

Dřevěný plug
Ocelový tunel s kamínky

Ocelový tunel s kamínky

V jednom z našich dřívějších článků jsme popsali, jak vybrat vhodný tunel a jaké jsou typy plugů a jak si mezi nimi vybrat . Pokud se tedy chcete dozvědět více informací o těchto špercích, pročtěte si naše další články.