Pokud si chcete nechat udělat nový piercing a nebojíte se ho dát všem na obdiv, pravděpodobně si najdete nějaké vhodné místo na obličeji. Piercing septum vypadá skvěle a výběr šperků, které můžete použít, vás naprosto nadchne.

 

Co je septum piercing?

Septum je piercing nosní přepážky. Jedná se o poměrně oblíbený piercing, který v minulosti nosili především muži, v současné době jsou to však ženy, které si tento piercing nejčastěji vybírají.

piercing septum

 

Jak moc bolí septum a jak se hojí?

Bolest při propíchnutí septa je individuální, stejně jako u každého jiného piercingu. Zatímco někteří lidé popisují propíchnutí septa jako nepříjemné nebo hodně bolestivé, jiní jej zase hodnotí jako méně bolestivý piercing. Nezbývá vám než zjistit na vlastní kůži, do které skupiny spadáte vy.

Určitě ale očekávejte slzení během propichování a pravděpodobně ještě pár minut po něm.

Čerstvý piercing čistěte solným roztokem, který si snadno připravíte doma – do velkého panáku vody dejte špetku soli. Slanou vodou otírejte místo vpichu a případně také jemně odstraňte žluté usazeniny, tedy tkáňový mok, který během hojení tělo vylučuje.

Pro koho je septum piercing vhodný?

Septum si nechávají propíchnout muži i ženy. Nezáleží tedy na tom, jakého jste pohlaví, slušet vám bude určitě. Hodnotícím faktorem, zda je pro vás septum vhodné, je ale stavba vašeho nosu. I když můžete mít nos souměrný a pěkně stavěný, nejdůležitější částí je nosní přepážka.

Někteří lidé mají nosní přepážku křivou, takže i při rovném propíchnutí septa je výsledný šperk vždy nakřivo. V takovém případě se septum nedoporučuje propíchnout a žádný zkušený piercer vám jej ani neprovede, protože výsledný efekt by nebyl vizuálně pěkný.

 

Jaké septum šperky vybrat?

Pokud už máte septum propíchnuté, můžete si vybrat šperky přesně podle vašich představ .

Záleží pouze na vás, jestli chcete v nose nosit kroužek či segment , podkovu nebo třeba banánek . Na výběr máte z mnoha tvarů, velikostí, tvarů i barev šperků. A pokud se nemůžete rozhodnout pouze pro jeden, prostě si jich kupte víc a střídejte je podle nálady.

černý ocelový segment do septa
Černý ocelový segment do septa
Zavírací špendlík do septa
Zavírací špendlík do septa
Plastová svítící podkova do septa
Plastová svítící podkova do septa
Černý knírek piercing septum
Černý knírek piercing septum
Činka piercing septum
Zdobený clicker piercing septum

Jak skrýt septum piercing?

I když se může zdát, že piercing septa je pro každého okamžitě viditelný, protože je přímo uprostřed obličeje, opak je pravdou. Pokud nechcete, aby váš piercing nosní přepážky někdo viděl, můžete jednoduše podkovu na nějaký čas otočit směrem do nosních dírek. Takto natočený piercing ale není příliš pohodlný, takže ho takto určitě nebude chtít nosit napořád.

Pokud vám vaše zaměstnání, rodina či jiné okolnosti nedovolují nosit po nějaký čas piercing v nose, můžete si zakoupit septum náhradu ve tvaru písmena “U”, která chrání dírku před zarostením, ale šperk samotný není vidět.

Kovová náhrada septum
Kovová náhrada septum
Bílá plastová náhrada septum šperku
černá koková náhrada septum šperk
Černá koková náhrada septum šperk

Fake septum

Jestli se vám líbí septum piercing, ale nechcete ho neustále skrývat nebo se bojíte bolesti, můžete si koupit falešný septum .

Jedná se o nasazovací klip ve tvaru podkovy, který jednoduše připnete na nosní přepážku a kdykoliv budete chtít, jednoduše ho sundáte. S fejkovým septum piercingem si můžete snadno vyzkoušet, jak by vám slušet skutečný septum piercing či jak na něj bude reagovat vaše okolí.

Falešný septum piercing zdobený
Falešný septum piercing zdobený
Falešný septum piercing s kamínky
Falešný septum piercing s kamínky
Fake septum piercing řetízek