Piercing spirála

Najít zajímavý šperk, který se vám bude líbit, bude vystihovat vaši osobnost a ještě navíc ho budete hrdě nosit třeba na obličeji, je někdy těžké. Vyzkoušeli jste už spirály? Jsou to vlastně upravené podkovy nebo kroužky, takže je můžete umístit na mnoho míst, na kterých udělají opravdu parádu.

 

Jaké typy spirál existují?

Spirálový piercing má zatočené konce. Je tedy nutné, aby procházel kůží a na obou koncích vystupoval z těla. Představa o tom, co je spirálový piercing se ale u mnohých lidí liší.

Spirála je tenký šperk, který je možné umístit na mnohá místa na obličeji a v uších, ale také po těle. Slovním spojením “spirálový piercing” ale také mnozí označují spirálový roztahovák.

Šperk spirála s ozdobnou hvězdičkou
Šperk spirála s ozdobnou hvězdičkou
Spirálové roztahováky
Spirálové roztahováky

Piercing spirála na obličeji

Piercingový šperk ve tvaru spirály můžete umístit kamkoliv, kde na obličeji máte kroužek nebo podkovu. Nejobvyklejší místa jsou obočí nebo rty, na kterých vypadá dobře zvolená spirála prostě skvěle.

Nepříliš obvyklé, ale přesto možné, je také nosit spirálu v septu, tedy v nosní přepážce. Zde ale může mírně překážet.

Piercing ve tvaru spirály v uchu

V uchu najdete mnoho prostoru pro umístění spirálového šperku. Ať už se rozhodnete ho nosit například v helixu, tragu, klasicky v ušním lalůčku nebo třeba důmyslně v industrialu, nikdy neuděláte chybu. Spirálový piercing je možné umístit téměř na jakékoliv místo v uchu.

 

Roztahovák spirála v uchu

Pokud si pod spirálou představujete zatočený rozathovák (expander), výběr variant, barev a materiálů vás naprosto nadchne. Pokud plánujete ucho či jinou část těla teprve začít roztahovat, dbejte na to, abyste si vybrali materiál, který je zdravotně nezávadný – například chirurgickou ocel. Přeřtěte si více o vhodném materiálu pro roztahovák v tomto článku .

Roztahovat na těle můžete mnohé části. Nejobvyklejší místo pro roztahování jsou ale ušní lalůčky. Spirály jsou vhodné již do roztažených uší a na výběr máte opravdu nepřeberné množství tvarů i barevnosti. Podívejte se na naše spirálové roztahováky (expandery) na našem e-shopu .

 

Jak roztahovat ucho

Ať už jste ve fázi roztahování a hledáte další zajímavý kousek nebo se teprve na roztahování chystáte, měli byste vědět, že nejvhodnější rychlost roztahování jakékoliv tělesné partie je zhruba o 1 mm za měsíc.

Roztahovat můžete dírky, které jsou dokonale zahojené, tedy nejdříve 2 měsíce po vpichu. Klasická náušnice má obvykle velikosti 1,2 nebo 1,6 mm, což je vaše startovací čára.

Každý nový roztahovák byste měli zvolit tedy vždy o 1 mm větší, než byl předchozí. Ideální čas na roztahování dírky je po sprše či koupeli, kdy je kůže prohřátá a tvárnější. Dírku nejprve omyjte antibakteriálním mýdlem a následně ještě promažte přírodním olejem, například jojobovým. Takto postupujte každý měsíc s o 1 mm větším šperkem, dokud nedocílíte ideální velikosti dírky.

Roztahovák bílá spirála
Roztahovák bílá spirála
Černý roztahovák spirála
Černý roztahovák spirála

Jestli přemýšlíte nad roztahovákem do ucha, už jste určitě slyšeli o roztahovácích z FIMO hmoty. Proč byste se jim měli vyvarovat, že cenově vyjdou stejně jako kvalitní šperky a proč není tato hmota vhodná do těla, si můžete přečíst v našem článku o roztahovácích z FIMO hmoty .

Roztahovák spirála s cákanci
Roztahovák spirála s cákanci
Modrý spirálový roztahovák s flitry
Roztahovák spirála s lebkami
Roztahovák spirála s lebkami

Fake piercing spirála

Klasický šperk spirála, která nahrazuje podkovu nebo kroužek, se nevyrábí jako falešný piercing. Není možné jej na kůži pouze přicvaknout, vzhledem k tomu, že jsou oba konce otevřené.

Pokud ale pod slovním spojením “fake piercing spiral” do ucha hledáte falešný roztahovák, na výběr máte opravdu nepřeberné množství.

Jednobarevné fake roztahováky spirály
Jednobarevné fake roztahováky spirály
Falešný spirálový roztahovák tribal
Falešný spirálový roztahovák tribal