Plug je vyplněný šperk, který se umisťuje do roztažené dírky. Velmi podobné jsou tunely, které ale na rozdíl od plugu mají uprostřed díru.

Dřevěný tunel do ucha
Dřevěný tunel do ucha

Dřevěný plug
Dřevěný plug

Kam je možné umístit plug?

Kamkoliv na těle, kde jste si dostatečně roztáhli piercingovou nebo náušnicovou dírku. Nejčastější místo pro plug je na uchu. Méně obvyklé, o to více kontroverznější, jsou roztažené dírky například nad rtem, ve tvářích nebo pod spodním rtem.

Jaké typy plugů existují?

Jednoduše – snad všechny, které vás napadnou. A tím myslíme nejen různé druhy materiálů, ale také zdobení, potisků, barev, tvarů i druhů zapínání.

Falešné plugy

Líbí se vám, jak vypadají plugy v uchu, ale nechcete čekat, až se vám roztáhne dírka? I na takové požadavky existuje řešení. V tom případě hledejte mezi fake plugy. Jedná se o klasickou náušnici, která má na obou koncích větší zakončení, díky kterému působí jako plug.

Fake plug ocelový s gumičkou
Klasický ocelový falešný plug
Černý fake plug s hvězdou

Způsob nasazování plugů

Nejen, že existují různé tvary a barvy plugů, ale rozdíl je také v tom, jakým způsobem se nasazují do roztažené dírky. Plugy z přírodních materiálů, jako je například dřevo či kámen, se do dírky obvykle nasazují vsunutím. Jsou vyrobeny z jednoho kusu a jejich okraje jsou mírně rozšířené, takže je nutné plug nasazovat opatrně, abyste si dírku nepoškodili.

Jednodílný plug nasazujte do ucha ideálně po koupeli a dírku před tím ještě promažte olejíčkem.

Snadnější způsob nasazování je u šroubovacích plugů, které jsou dvoudílné. Plug jednoduše nasadíte do ucha a jeho širší okraj našroubujete. Tyto plugy mohou mít okraje mnohem širší, než je velikost roztažené dírky a nehrozí u nich tak vysoké riziko natrhnutí kůže.

Šroubovací plug z chirurgické oceli
Jednodílný nasazovací plug z chirurgické oceli

Různé tvary plugů

Ideální tvar plugu je kruh, který dokonale kopíruje roztaženou dírku. Lidská tkáň se ale přizpůsobí téměř čemukoliv, takže si můžete vybrat plugy nejen kulaté, ale také rozličných tvarů.

Dřevěný plug ve tvaru rakve
Plug ve tvaru srdce
Kamenný plug ve tvaru kapky

Dřevěné plugy

Přírodní materiály jako jsou dřevo nebo kámen vypadají v roztažené dírce skvěle. Do dřeva je navíc možné vykreslit mnoho tvarů nebo můžete nechat vyniknout přírodní kresbě dřeva, která je na každém plugu zcela unikátní.

Snakewood dřevo plug
Plug z ebenového dřeva
Plug z ebenového dřeva
Flower of life plug z krokodýlího dřeva
Flower of life plug z krokodýlího dřeva

Ocelové plugy

Ocelové plugy nemusí znamenat jen jednodílný kus kovu bez zdobení. Díky snadné zpracovatelnosti chirurgické oceli si můžete vybrat z nepřeberného množství tvarů, barev i zdobení.

Plug lotosový květ
Plug lotosový květ
Šroubovací plug s kamenem a hadím vzorem
Šroubovací plug s kamenem a hadím vzorem
Šroubovací plug se zlatem

Kamenné plugy

Mezi kamennými plugy si můžete vybrat skutečné unikáty. Pokud máte svůj oblíbený kámen nebo třeba kámen dle vašeho znamení, nemusíte ho nosit po kapsách, ale třeba rovnou v uchu.

Tyrkysový plug
Tyrkysový plug
Mahagonový plug - obsidian
Mahagonový plug – obsidian
Hematitový plug
Hematitový plug

Skleněné plugy

Skleněné plugy jsou výjimečné v tom, že je do nich možné zatavit jakýkoliv předmět. Plug tak v dírce vypadá skvěle a navíc mnoho typů skleněných plugů také potmě svítí.

Skleněný plug svítící potmě s houbou
Skleněný plug svítící potmě s houbou
Skleněný plug svítící ve tmě
Skleněný plug svítící ve tmě
Skleněný plug s červenou houbou
Skleněný plug s červenou houbou

Společenské plugy

Tato kategorie plugů do ucha potěší především dámy, které touží po zajímavé změně či hledají něco elegantního na speciální příležitost. Plug pro společenskou příležitost je obvykle zdobený nebo třeba i se zavěšenou ozdobou, která působí elegantně.

Zlatý plug s visacím kamenem
Zlatý plug s visacím kamenem
Visací plug s hlavou ženy
Visací plug s hlavou ženy
Plug s visícími černými pírky
Plug s visícími černými pírky

Mosazný plug

Pokud máte rádi kov a ještě k tomu výrazné zdobení, určitě vás nadchne například mosazný plug s vyobrazenou medvědí lebkou. Unikátem na tomto plugu je, že je z jedné strany krytý (plug) a z druhé strany s dírou uprostřed (tunel).

Mosazný plug s medvědí lebkou
Mosazný plug s medvědí lebkou

Mimo těchto materiálů můžete také najít plugy ze silikonu , akrylátu nebo třeba z českých kamenů .

Obrázkové plugy

Pokud toužíte po něčem zajímavějším, budou se vám určitě líbit plugy s obrázky. Podívejte se na náš e-shop, ve kterém najdete nepřeberné množství druhů, typů a různých obrázků, které dokonale doplní vaši osobnost i styl.

Plug s nápisem LOL
Plug s nápisem LOL
Plug s galaxií
Plug s galaxií
Bílý plug s křížem
Bílý plug s křížem

Plugy, které nikdo jiný nemá

Toužíte po plugu s designem, který nikdo jiný na světě nemá? Vaše osobnost je jedinečná a zaslouží si odlišit se také pomocí šperků, které nosíte. A my vám v tom rádi pomůžeme. Podívejte se na náš e-shop do sekce Vytvoř! a vyberte si ocelový či akrylátový plug, na který vám rádi zhotovíme jakýkoliv motiv

Vytvoř si vlastní plug
Vytvoř si vlastní plug

Fantazii a vaší osobnosti se meze nekladou, ale technika nás přece jen trošku omezuje. Pokud máte dírku roztaženou na 10 mm, na plugu nepůjde příliš vidět text, zvolte si raději obrázek, který na malém prostoru vynikne.

Na 12 mm velkou plochu se nám také nepodaří vyobrazit rodinnou fotografii z oslavy vaše strýčka nebo tetičky, které se účastnilo dvacet lidí. Vybírejte si spíše výraznější a větší motivy, které na plugu vaší velikosti dokonale vyniknou.


Pokud chcete vědět o plugu či tunelu ještě více, pročtěte si náš článek Tunely nejen do ucha se 3 tipy, jak si vybrat ten správný nebo se za námi zastavte, napište nám či zavolejte a my vám s výběrem rádi poradíme.